Preskoči na glavni sadržaj

Karina Halle- SMUT

Kako smo napisali erotski ljubić

Ova je priča dobra u nekoliko stvari-odlično opisuje današnju situaciju gdje se erotska štiva više traže i bolje prodaju od klasika, super je i poticaj koji naši likovi dobiju za pisanje iako nitko ne zna o čemu će oni zapravo pisati, ali imaju podršku barem sa jedne strane. A isto tako, u detalje je opisano samoizdavaštvo i dosta toga što taj posao nosi sa sobom. I to je ukratko to što mi je bilo ok čitati u ovoj knjizi.

Volim povremeno pročitati erotski ljubić, ali ovaj mi je bio u mnogim rečenicama isforsiran i usprkos odličnom seksu bilo mi je naporno čitati „duplu erotiku“ u smislu-oni pišu o seksu, a ujedno isto ponavljaju dok napisane scene i prakticiraju. Onda nekako ne shvaćam kako su se mogli na prvih cca 50 stranica mrziti i biti zakleti neprijatelji, a već će tamo negdje oko 120 stranice početi biti bliski, zajedno pisati i ujedno početi svoju intimu te se nesvjesno zaljubljivati jedno u drugo. Da, zapravo kužim, sila prirode je bila takva da moraju raditi zajedno i u takvim romanima sve je naravno moguće, ali ovo mi nije sjelo.

Ali dobro sam se nasmijala, rečenice su im mrak, oštre i dvosmislene i rado bih zavirila u originalnu verziju romana čisto da vidim sva njihova izmišljena imena i nadimke u originalu jer presmiješno su prevedeni pa vjerujem da su u originalu urnebesni. O radnji nemam više ništa posebno za spomenuti, osim ponoviti da je sve napisano o knjigama, izdavaštvu i predanosti u pisanju te motivaciji i inspiraciji jako kvalitetno i istinito napisano i približeno onima koji žele uletjeti u pisanje takvih knjiga. I za sebe sam našla par zanimljivih savjeta i smjernica, ali eto sami dio njihove intime ovoga puta nije me impresionirao pa vam roman mogu preporučiti zbog tog nekog poticaja oko pisanja (ako pišete), ali sve ostalo nije baš za preporuku.

Previše mi je to bilo „štepanja“ i „peglanja“ bez kraja i konca i malo se radnja time razvodnila te se sve na kraju svelo na puki seks koji ništa ne poručuje, osim da su imali materijala za pisanje. Možda da je knjiga ostala na temi pisanja sa tek povremenim seksom bi bilo skroz ok, ali eto mene je ovo pretjerivanje baš razočaralo. Uglavnom, može čitanje i pisanje erotike, nemam ništa protiv, super su to knjige za mozak na pašu i dobar smijeh, ali pobogu bez pretjerivanja molim.
Naklada Neptun

Recenziju napisala Sandra Avar i ne sramim se toga


Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Kristin Hannah- "Divlja djevojčica"

Jednog se dana u malom gradiću pojavi djevojčica, ona ne govori, prljava je i neuhranjena, u naručju drži štene vuka, a na tijelu ima ožiljke vezivanja. Pronalazi je lokalna policija i naravno čine sve kako bi saznali njezin identitet, te smatraju kako bi bilo najbolje da sa djevojčicom radi psiholog.  Julia je psihologinja koja je i sama nedavno doživjela trage diju i ostala ispunjena samoćom, a dolaskom Alise u njen dom stvari se brzo promijene i Julia mora potisnuti svoje osjećaje i posegnuti u dušu izgubljenog i uplašenog djeteta. Nitko ne zna da li je djevojčica bila ostavljena u šumi, izgubljena ili možda oteta, ali policija čini sve kako bi saznali tko je zapravo ona i što joj se dogodilo. U toku već vidnog napretka male djevojčice Alise pojavljuje se njezin biološki otac, osuđeni ubojica i traži da mu Julia, koju je Alisa jako zavoljela, vrati kćer. Hoće li Julia vratiti Alisu ocu? Kako će Alisa reagirati na Julijine pokušaje socijalizacije i hoće li ikada postati normalno dije

Kristin Hannah- Četiri vjetra

  Zadivljujuća priča o preživljavanju i nestvarno realna borba u kontrastu s hrabrosti. Nevjerojatan san, snažne žene i potresna obiteljska saga koja će vas na trenutke i pošteno rasplakati. Kao što već pišu, priča je to o ljubavi, upornosti i gruboj stvarnosti u vrijeme velike suše, odnosno razdoblja Velike depresije. Romane Kristin Hannah obožavam sve redom, nisam još naišla na neki koji bi me razočarao. Istina da su neki bolji, a neki pomalo na ljestvici niže, ali svejedno ih nekako sve volim. Jedini još koji nisam čitala je Boje istine, ali i to ću ovih dana ispraviti. Nego vratimo se ovoj priči. Sažetak ću vam citirati: „Teksas 1934. Elsa je oduvijek žudjela za ljubavi i prihvaćanjem koje joj njezini bogati ali hladni roditelji nikada nisu pružili. Štoviše, misle kako će ostati vječna usidjelica jer nije lijepa poput svojih sestara. Kada upozna Rafea, zgodnog lokalnog momka, poželi iskusiti pravu ljubav. Rafe baš i ne dijeli njezine osjećaje, no kad Elsa ostane trudna i pod pritis

Monica McCarty- Duh

Evo nas na kraju serijala senzacionalnih Čuvara Visočja, a čak i autorica zahvaljuje svim čitateljima koji su bili uz nju od Poglavara do Duha. Moram priznati da mi je bila čast čitati tako osebujan, zanimljiv i pametan serijal koji nas je naučio časti, odanosti, odricanju i pravoj ljubavi zbog koje se vrijedi odreći svega. Ovoga puta upoznajemo lady Joan, zvanu Duh kojoj će srce zatreperiti zbog Alexa znanog kao Zmaj i još poznatijeg kao izdajnika. Ona kr ije prepredenost, snalažljivost i špijuniranje, a on krije prave razloge svoga odlaska. Jedno u drugo ludo su zaljubljeni, ali trebat će im dosta vremena da prihvate tajne koje ono drugo krije. Naravno da sve ode nizbrdo kada Alex sazna da je Joan špijun koji odaje važne informacije, ali svejedno je dovoljno voli da je pokuša obraniti i zaštititi. Rat je završio, Bruce je pobijedio, zavladala je sveobuhvatna sreća, a mi smo svjedočili mnogim usponima, padovima, stresnim situacijama i ratovanjima. Doživjeli smo sreću i suze, vjenčanja